İmplant Üstü Protez Uygulaması

7 Ekim 2020by dentislife

 

İmplant Üstü Protezler: Güçlü ve Doğal Bir Gülümseme İçin Modern Çözüm

İmplant Destekli Protezler

İmplant destekli protezler, eksik dişlerin yerine kullanılan, sabit ve/veya hareketli protez seçenekleridir. Hekiminiz, bu tedavi yöntemleri hakkında size detaylı bilgi verecektir. Diğer tedavi yöntemlerini denemiş olabilirsiniz, ancak implant destekli protezlerin avantajları ve riskleri hakkında bilinçli bir karar vermeniz önemlidir.

İmplant Destekli Protez Seçenekleri

İmplant destekli protezlerin başarılı olabilmesi için implantların ağızdaki yerleşim planı ve protezlerle ilgili tüm planlamaların hekiminiz tarafından yapılması gerekmektedir. İmplantların cerrahi olarak yerleştirilmesi, önceden planlanan protetik tedavinin uygulanabilirliğini garanti etmez ve bu planlar değiştirilebilir. İmplant destekli protetik tedavide başarı garanti edilemez.

Tedavi Süreci ve Maliyetler

İmplantların yerleştirilmesi, protetik üst yapının yapılması ve takip döneminde gereken ek tedavilerin maliyetleri hasta tarafından karşılanır. Herhangi bir sabit ve/veya hareketli protezlerin kullanımı sırasında karşılaşılabilecek sorunlar şunlardır:

  • Protezler ve/veya materyalleri ile ilgili başarısızlıklar
  • Metallere karşı alerji
  • Daimi dişlerin kaybı
  • Dişeti hastalığı
  • Ağız bakım ve sağlığının sürdürülememesi
  • Diğer ağız hastalıkları veya sistemik hastalıkların ağız bulguları
  • Estetik ve çene ilişkilerinin sağlanmasında zorluklar

İmplantların Cerrahi Olarak Uzaklaştırılması ve Diğer Tedavi Yöntemleri

Herhangi bir risk nedeniyle implantların cerrahi olarak uzaklaştırılması ve yerine diğer protetik tedavi yöntemlerinin seçilmesi gerekebilir. İmplant cerrahisi ve/veya protezleri tek başına tam kesin çözüm olmayabilir. Kemik grefti ve/veya rehberli doku rejenerasyonu gibi düzeltici cerrahi işlemler gerekebilir.

İmplant Destekli Protezlerin Bakımı ve Kontrolü

Tütün ve alkol kullanımı, implantları ve/veya protezleri etkiler ve tedavinin başarısını sınırlar. Kişisel ağız bakımı ve ağız sağlığının korunması önemlidir. Düzenli kontrol randevularına gitmek gereklidir (ilk hafta, ilk ay, üçüncü ay, altıncı ay, birinci yıl sonunda, üç yıl boyunca yılda en az iki defa ve takip eden yıllarda yılda bir kez).

Olası Komplikasyonlar ve Ek Maliyetler

İmplant destekli protetik tedavi yapıldıktan ve protez hastaya teslim edildikten sonra implant çevresinde kemik kaybı, diş eti sorunları, implant vidasında gevşeme veya kırılma, implantın kırılması, protetik üst yapıda kırılmalar ve bozulmalar gibi komplikasyonlar ortaya çıkabilir. Bu durumlarda, ilgili ek maliyetler hasta tarafından karşılanır.

DentisLife

Aklınıza takılan her konuda bizlere aşağıda yer alan iletişim bilgilerinden ulaşabilirsiniz, sağlıklı günler dileriz.

Sosyal Bağlantılar

Bu sosyal bağlantılarda Dentislife’ı ziyaret edin ve bizimle bağlantı kurun. Gelişmerlerden haberdar olmak için hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Copyright 2020 Arkap.org. Tüm Hakları Saklıdır.

Copyright 2020 Arkap.org. Tüm Hakları Saklıdır.

Ara