Seramik Diş Teli Tedavisi

Seramik Diş Teli Tedavisi Ankara

Yaygın olarak “şeffaf diş teli” olarak bilinen seramik diş telleri, ortodontik tedavide en çok tercih edilen yöntemlerden biridir. Şeffaf diş teli tedavisi Ankara, diş teli tedavisinin neden olduğu estetik kaygıları büyük oranda azaltır. Şeffaf braket ve tellerle yapıldığı için dişlerin kendi rengine uyum sağlar. Böylece ilk bakışta dikkat çekmeyen, daha estetik bir diş teli görünümü ortaya çıkarır. Seramik diş tellerinin takılması ve tedavi süreci ise metal diş telleri ile aynıdır. Aynı amaçla kullanılırlar. Bu nedenle metal diş tellerinin kullanılabildiği neredeyse tüm olgularda seramik diş telleri de kullanılabilir. Seramik diş teli tedavisi Ankara ve fiyatları hakkında daha fazla bilgi için Uzm. Dr. Zeliha Bektaş ile iletişime geçebilirsiniz.

Seramik Diş Teli Tedavisi Ankara Nedir?

Ortodontik tedavi, özellikle yetişkinler için bazı estetik kaygıları da beraberinde getirmektedir. Özellikle metal braket ve teller anında dikkat çeker. Bu nedenle iş yaşamında ve sosyal ortamlarda olumsuz etkilere neden olacağı düşünülebilir. Seramik diş telleri, bu noktada ideal bir tedavi seçeneği olmaktadır. Metal yerine seramikten üretilen, şeffaf braket ve tellerle yapıldığı için dişlerin rengine uyum sağlar. İlk bakışta diş teli yerine gülümsemeniz dikkat çeker.

Seramik Diş Teli Tedavisi Ankara Kimler İçin Uygundur?

Seramik diş telleri, hem çocuk hem de yetişkinler için uygundur. Ancak söz ettiğimiz estetik kaygılar nedeniyle genellikle yetişkinler tarafından tercih edilmektedir. Tüm süt dişleri dökülüp değiştikten sonra, yaklaşık 12 yaşlarından itibaren seramik diş teli tedavisine başlanabilir. Metal diş teli ve braketlerin kullanıldığı neredeyse her çapraşıklık sorununda seramik diş telleri kullanılabilir.

  • Dişlerin arasında açıklık olması
  • Çapraşıklık ve şekil sorunları
  • Öne ya da arkaya eğimli dişler
  • Kapanış sorunlarının tedavisinde seramik diş telleri kullanılabilir.

Seramik Diş Telleri Çıkarılabilir Mi?

Seramik diş telleri de metal diş telleri gibi dişe sabitlenir. Bu nedenle hiç çıkarılmaz ve 24 saat boyunca ağızda kalır. Tellere alışma sürecinde yeme, içme ve konuşma konusunda zorluk yaşanabilir. Teller ağız içinde yara oluşmasına neden olabilir. Ancak bu yan etkiler genellikle kısa sürer. Birkaç hafta sonra, kişi rahatça konuşabilir ve yemek yiyebilir.

Ankara Seramik Diş Teli Tedavisi Sırasında Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Diş teli tedavisinde yeme-içme alışkanlıklarını biraz değiştirmek gerekebilir:

  • Kabuklu ve sert yiyecekler (elma, armut vb.) tellerin hasar görmesine neden olabilir.
  • Gazoz ve kola gibi asitli içeceklerden uzak durmak gerekir.
  • Aşırı sıcak ve aşırı soğuk içecekler tüketilirken dikkatli olunmalıdır.
  • Diş teli tedavisi boyunca ağız ve diş sağlığına maksimum özen göstermek gerekir. Bu nedenle dişler düzenli olarak fırçalanmalıdır. Diş teli kullanırken de diş fırçalamak mümkündür. Yumuşak kıllı diş fırçaları ya da tel tedavisine özel, ortodontik fırçalar kullanılabilir.

Seramik Diş Teli Tedavisi Ankara Ne Kadar Sürer?

Ortodontik tedaviler, genellikle uzun süren ve sabır isteyen tedavilerdir. Bu nedenle en az 8 ay – 1 yıl boyunca diş tellerinin düzenli olarak kullanılması gerekir. Bu süre kişiden kişiye değişebilir. Yetişkinlerde yapılan ortodontik tedaviler, çocuklarınkine göre daha uzun sürebilmektedir. Seramik diş teli tedavisinde de düzenli olarak kontroller yapılır. Bu süreçte tedavinin ne kadar süreceği daha net anlaşılabilir. Kontroller sırasında, eğer gerekliyse, teller dişlerin hareketine göre ayarlanabilir.

Ankara Seramik Diş Teli Tedavisi Fiyatları 2021

Seramik diş telleri, günümüzün modern ortodontik tedavi yöntemlerinden biridir. Estetik kaygıları büyük oranda ortadan kaldırdığı için kişinin tedavi sürecini daha kolay tamamlamasına yardımcı olur. Her yaştan bireyde, birçok farklı diş çapraşıklığında kullanılabildiği için de oldukça avantajlıdır. Ankara seramik diş teli tedavisi ve fiyatları ise kişinin ihtiyaçlarına göre değişebilir. Ankara seramik diş teli tedavisi ve fiyatları için Uzm. Dr. Zeliha Bektaş ile iletişime geçebillirsiniz.

DentisLife

Aklınıza takılan her konuda bizlere aşağıda yer alan iletişim bilgilerinden ulaşabilirsiniz, sağlıklı günler dileriz.

Sosyal Bağlantılar

Bu sosyal bağlantılarda Dentislife’ı ziyaret edin ve bizimle bağlantı kurun. Gelişmerlerden haberdar olmak için hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Copyright 2020 Arkap.org. Tüm Hakları Saklıdır.

Copyright 2020 Arkap.org. Tüm Hakları Saklıdır.

Ara