Telsiz Ortodontik Tedavi

Telsiz Ortodontik Tedavi Ankara

Telsiz ortodontik tedavi Ankara yani “Invisalign tedavisi” şeffaf plaklarla, diş teli ve braket kullanmadan yapılır. Böylece diş tellerinin yarattığı estetik sorunları da ortadan kaldırır. CAD-CAM ile tasarlanan ve kişiye özel üretilen şeffaf plaklar, özellikle hafif ve orta düzeydeki diş çapraşıklarının tedavisinde oldukça başarılı sonuçlar vermektedir. Sadece yetişkinlerde değil, çocuk ve gençlerde de kullanılabilen Invisalign tedavisi, dişlerde 0,05 mm’lik hareket yaratarak diş kusurlarının düzeltilmesine yardımcı olur. Telsiz ortodontik tedavi ve fiyatları hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz Uzm. Dt. Zeliha Bektaş ile iletişime geçebilirsiniz.

Telsiz Ortodontik Tedavi Ankara Nedir?

Yaygın olarak telsiz ortodontik tedavi olarak bilinen Invisalign, tamamen şeffaf yapıda olan, özel plaklarla yapılır. Diş teli tedavisi, özellikle yetişkinlerde görsel kaygıları da beraberinde getirmektedir. Bu nedenle tedaviyi reddeden ya da erteleyen birçok hastamız vardır. Invisalign teknolojisi, diş tellerinin yarattığı bu estetik kaygıları tamamen ortadan kaldırır. Tedavide kullanılan plaklar dışarıdan bakıldığında belli olmaz. Bu nedenle kişinin hem iyi görünmesine hem de sosyal hayatına ve iş yaşamına rahat bir şekilde devam etmesine olanak verir.

Telsiz Ortodontik Tedavi Ankara Nasıl Yapılır?

Telsiz ortodontik tedavide dişleri hareket ettirmek için braket ve teller kullanılmaz. Bunun yerine kişinin diş yapısına uygun, özel olarak tasarlanan plaklar kullanılır. Bu plakların her biri CAD-CAM sisteminde özel olarak hazırlanır. Plaklar dişleri tamamen sarar ve planlanan oranda hareket ettirir. Plakların bilgisayar programında hazırlanabilmesi için öncelikle kişinin diş ölçüsü alınır. Sonra ise bilgisayar ortamında modeli çıkarılır ve üretimi yapılır.

Telsiz Ortodontik Tedavide Kullanılan Plaklar Çıkarılır Mı?

Telsiz ortodontik tedavide kullanılan plaklar çıkarılıp takılabilir. Yeme-içme sırasında plaklar çıkarılır. Bu nedenle diğer ortodontik tedavilere göre daha konforlu olduğu söyleyebilir. Yeme-içmeden sonra ise dişler ve plak temizlenir ve yeniden takılır.

Şeffaf Plaklar Nasıl Kullanılır?

Şeffaf plakların her biri 15 günlüktür. 15 günlük kullanımın ardından plak atılarak, yeni bir plağa geçilir. Bu nedenle hastalarımıza her ay 2 plak (eğer alt-üst kullanılıyorsa 2 set) verilir. Plaklar kısa süre içerisinde değiştiği için sararma vb. şikâyetlerin de önemi olmayacaktır.

Telsiz Ortodontik Tedavi Ankara Kimlere Yapılabilir?

Telsiz ortodontik tedavi, diş yapısı uygun olan herkese, yaş ya da cinsiyet fark etmeksizin yapılabilir. Görsel açıdan sağladığı avantajlar nedeniyle yetişkinler tarafından sıkça tercih edilmektedir. Invisalign tedavisi, genellikle hafif ve orta düzeyli diş çapraşıklıklarında kullanılır. Eğer uygunsa derin kapanış ya da diğer kapanış sorunlarında da kullanılabilir. Ancak çene kemiği ya da diş etleri ile ilgili sorunlar söz konusu olduğunda diğer ortodontik tedavilerle daha başarılı sonuçlar alınabilir. Ankara telsiz ortodonti tedavisi için uygun bir aday olup olmadığınızı öğrenmek için Diş Hekimi Zehra Bektaş ile iletişime geçebilirsiniz.

Telsiz Ortodontik Tedavi Kaç Yaşından İtibaren Yapılabilir?

Tüm ortodontik tedavilerde olduğu gibi telsiz tedavide de dişlerin tamamen dökülmesini ve büyük azı dişlerinin çıkmasını beklemek gerekir. Yani 13 – 14 yaşlarından itibaren Invisalign tedavisi yapılabilir.

Invisalign Plaklar Günde Kaç Saat Takılmalıdır?

Telsiz ortodontik tedaviden beklenen sonuçların alınabilmesi için plakların düzenli olarak kullanılması oldukça önemlidir. Plakların günde en az 20 saat kullanılması gerekir. Plaklar uyku esnasında da ağızda olmalıdır. Eğer plaklar düzenli kullanılmazsa, tedavi süreci uzayabilir.

Invisalign Plaklar Nasıl Temizlenir?

Şeffaf plakların temizlenmesi de oldukça kolaydır. Sabah ve akşamları, ılık su ve diş fırçası yardımıyla temizlemek yeterli olur. Plakların temizliği hakkında gerekli bilgileri diş hekimi size verecektir.

Şeffaf Plaklar Konuşmamı Etkiler Mi?

Şeffaf plaklar genellikle ciddi konuşma sorunlarına neden olmazlar. Plaklara alışma sürecinde zorluk yaşanması ise normaldir. Bu durum yaklaşık birkaç gün sürer. Sonrasında günlük yaşamı etkileyecek bir problem yaşanmaz. Birçok hastamız, söylemediği takdirde plakların dışarıdan anlaşılmadığını ifade etmektedir. Bununla birlikte önemli sunum ve toplantılarda, uzun süre konuşulacaksa, plakları birkaç saatliğine çıkarmak mümkündür.

Ankara Telsiz Ortodontik Tedavi Fiyatları 2021

Telsiz ortodontik tedavi, günümüzün modern tedavi seçeneklerinden biridir. Kişinin dış görünüşü hiç etkilemeden, diş çapraşıklıklarının düzeltilmesini sağladığı için oldukça avantajlıdır. Özellikle hafif ve orta seviyede diş çapraşıklığı olan hastalarımız tarafından sıkça tercih edilmektedir. Telsiz ortodontik tedavi fiyatları ise diş teli tedavilerine göre biraz daha pahalı olabilir. Yine de her hastamızın tedavi süreci kendine özeldir. Bu nedenle Invisalign fiyatları kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Ankara telsiz ortodontik tedavi ve fiyatları hakkında daha fazla bilgi için Uzm. Dt. Zeliha Bektaş ile iletişime geçebilirsiniz.

DentisLife

Aklınıza takılan her konuda bizlere aşağıda yer alan iletişim bilgilerinden ulaşabilirsiniz, sağlıklı günler dileriz.

Sosyal Bağlantılar

Bu sosyal bağlantılarda Dentislife’ı ziyaret edin ve bizimle bağlantı kurun. Gelişmerlerden haberdar olmak için hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Copyright 2020 Arkap.org. Tüm Hakları Saklıdır.

Copyright 2020 Arkap.org. Tüm Hakları Saklıdır.

Ara