Şeffaf Diş Teli Tedavisi

Şeffaf Diş Teli Tedavisi Ankara

Şeffaf diş teli tedavisi Ankara; şeffaf braket ve tellerle yapılan ortodontik tedavidir. Seramik diş teli olarak da bilinen bu teller, klasik diş tellerinin yarattığı estetik kaygıları ortadan kaldırmaktadır. Şeffaf yapısı sayesinde dişlerin kendi parlaklığını yansıtmasına ve kişinin daha rahat gülümsemesine yardımcı olmaktadır. Şeffaf diş teli tedavi süreci, klasik diş teli tedavi sürecine benzer. Hem yetişkin hem de çocuklar için uygundur. Özellikle iş ve sosyal yaşamda dış görünüşünü korumak isteyen, yetişkin bireyler tarafından tercih edilmektedir. Ankara şeffaf diş teli tedavisi ve fiyatları hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz Uzm. Dr. Zeliha Bektaş ile iletişime geçebilirsiniz.

Şeffaf Diş Tellerinin (Seramik Diş Teli) Farkı Nedir?

Diş teli tedavisi, her yaşta yapılabilmektedir. Ancak birçok yetişkin, diş tellerinin görünümünden rahatsız olduğu için ortodontik tedaviden çekinmektedir. Günümüzün gelişmiş ortodontik tedavi yöntemleri ise bu kaygıyı azaltacak pek çok yöntem sunmaktadır. Şeffaf yani seramik diş telleri de bunlardan biridir. Şeffaf diş tellerinde, tamamen şeffaf yapıda olan braket ve teller kullanılır. Metal braket ve teller ilk bakışta hemen göze çarptığı için kişinin gülüşünü etkilemektedir. Ancak şeffaf braketler dişlerin üzerinde kaybolduğu için çok daha az belli olur. Dişlerin üzerinde belli belirsiz bir iz gibi durur ve kişinin sosyal yaşamında daha rahat etmesini sağlar. Gülümsemenizi saklamadan, konforlu bir şekilde ortodontik tedaviyi tamamlamanıza yardımcı olur.

Şeffaf Diş Teli Tedavisi Ankara Kimler İçin Uygundur?

Şeffaf diş teli tedavisi, metal diş teli tedavisine uygun olan tüm hastalarda tercih edilebilir. Etkisi metal diş telleri ile tamamen aynıdır. Dişlere kontrollü bir şekilde baskı uygular ve şekil sorunlarının giderilmesini sağlar.

  • Dişlerdeki çapraşıklık ya da şekil sorunları
  • Dişlerin öne ya da arkaya doğru konumlanmış olması
  • Kapanış sorunları
  • Diş arası boşlukları seramik diş telleri ile tedavi edilebilir.

Şeffaf diş teli tedavisi, özellikle yetişkinler tarafından sıkça tercih edilmektedir. Dış görünüşün önemli olduğu meslekleri icra eden kişiler için oldukça avantajlı bir tedavi yöntemidir.

Ankara Şeffaf Diş Teli Tedavisinin Avantajları Nelerdir?

  • Metal diş tellerinin kullanıldığı her olguda kullanılabilir.
  • Tedavi süreci metal diş telleri ile aynıdır.
  • Metal braketlerle aynı büyüklüğe ve güce sahiptirler. Ancak şeffaf oldukları için dişin kendi rengini alarak, kaybolurlar.
  • Şeffaf yapıda oldukları için kişinin kendi diş rengine uyum sağlar ve tonlar arası düzensiz geçiş olmasına engel olurlar.
  • Süt dişleri dökülüp, daimi dişlenme gerçekleştikten sonra, her yaştan bireyde kullanılabilirler.

Şeffaf Diş Teli Tedavisi Ankara Nasıl Yapılır?

Şeffaf diş teli tedavisinde farklı bir hazırlık sürecine ihtiyaç yoktur. Tıpkı metal diş teli tedavisinde olduğu gibi dişler muayene edilir. Diş ölçüleri alınır ve buna uygun teller hazırlanır. Şeffaf tel ve braketler hazırlandıktan sonra ise özel bir yapıştırıcı yardımıyla dişlere sabitlenir. Bu süreçte herhangi bir ağrı ya da acı hissedilmez.

Şeffaf Diş Teli Tedavisi Ankara Ne Kadar Sürer?

Şeffaf diş teli tedavilerinde de tedavi süreci kişinin diş yapısına ve beklenen sonuçlara bağlıdır. Bu süreçte hastalarımızın düzenli kontrolleri aksatmaması da oldukça önemlidir. Tedavi sürecinde yapılan kontrollerde dişlerin hareketine göre teller yeniden ayarlanabilir ve diş hareketlerinin beklenen şekilde gerçekleşmesi sağlanır. Bu nedenle tedavi süreci her hastamız için farklı olmaktadır. Ancak diş teli tedavileri, uzun süreli tedavilerdir. Bu nedenle en az 8 ay – 1 yıl boyunca tellerin düzenli olarak kullanılması gerekir. Gerekli durumlarda bu süre uzayıp kısalabilir.

Ankara Şeffaf Diş Teli Tedavisi Fiyatları 2021

Şeffaf diş telleri, birçok hastamızın ortodontik tedaviyi rahatça tamamlamasını sağlamaktadır. Dişlerin üzerinde metal teller kadar belirgin olmadığı için kişinin gülümsemesini engellemez. Böylece sosyal yaşamı da etkilemez. Şeffaf diş teli fiyatları ise kişinin ihtiyaçlarına göre değişebilir. Ankara şeffaf diş teli fiyatlarını öğrenmek için Uzm. Dr. Zeliha Bektaş ile iletişime geçebilirsiniz.

DentisLife

Aklınıza takılan her konuda bizlere aşağıda yer alan iletişim bilgilerinden ulaşabilirsiniz, sağlıklı günler dileriz.

Sosyal Bağlantılar

Bu sosyal bağlantılarda Dentislife’ı ziyaret edin ve bizimle bağlantı kurun. Gelişmerlerden haberdar olmak için hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Copyright 2020 Arkap.org. Tüm Hakları Saklıdır.

Copyright 2020 Arkap.org. Tüm Hakları Saklıdır.

Ara