Şeffaf Plak Tedavisi

Şeffaf Plak Tedavisi Ankara

Şeffaf plak tedavisi Ankara “Invisalign tedavisi” ya da “telsiz ortodontik tedavi” olarak da bilinen, diş teli ve braket olmadan diş çapraşıklıklarının giderilmesidir. Klasik diş teli tedavisinin aksine, dişler üzerinde görülmez. Bu nedenle özellikle yetişkin bireyler tarafından sıkça tercih edilen bir ortodontik tedavi yöntemidir. Şeffaf plaklar, dişleri tamamen sarar ve dışarıdan bakıldığında belli olmaz. Plaklar dişlere sabit olmadığı için yeme-içme sırasında da çıkarılabilir. Ortodontik tedavide birçok avantajı beraberinde getiren şeffaf plak tedavisi ve fiyatları hakkında yazımızın devamında daha fazla bilgi bulabilirsiniz. Şeffaf plak tedavisi Ankara için ise Uzm. Dt. Zeliha Bektaş ile iletişime geçebilirsiniz.

Şeffaf Plak Tedavisi Ankara Nedir?

Şeffaf plak tedavisi; diş teli ve braketler olmadan, diş çapraşıklıkları ve kapanış sorunlarının düzeltilmesini sağlayan, modern bir ortodonti tedavisidir. Diş tellerinin görünümü, özellikle yetişkinler ve ergenlik dönemindeki gençler için büyük problem olabilmektedir. Şeffaf plak tedavisi, bu kaygıları ortadan kaldırır ve tedavi sürecinin çok daha kolay tamamlanmasını sağlar. Kişiye özel üretilen şeffaf plaklar sayesinde, dişler 0,05 mm hareket ettirilir ve istenilen konuma getirir.

Ankara Şeffaf Plak Tedavisi Kimler İçin Uygundur? 

Invisalign tedavisi, hem çocuklar hem de yetişkinler için uygundur. Süt dişleri çıkıp, yenilendikten sonra (yaklaşık 13 – 14 yaşlarında) telsiz ortodontik tedaviye başlanabilir. Hafif-orta düzeyde çapraşıklık olan hastalarımızda, oldukça başarılı sonuçlar alınmaktadır. Ancak çene yapısı ve diş etleri ile ilgili sorunları olan kişilerde durumun detaylı olarak değerlendirilmesi gerekir. Bu hastalarımızda diğer ortodontik tedavi yöntemleri tercih edilebilir.

Şeffaf Plaklar Nasıl Kullanılır?

Invisalign plakları, kısa sürelidir. Bu nedenle tedavinin başından sonuna kadar aynı plak kullanılmaz. Her 15 günde bir plakların yenilenmesi gerekir. Diğer plak ise tamamen kullanılmaz duruma gelir ve atılabilir. Her ay, düzenli olarak yapılan muayenede hastalarımıza 2 adet (alt-üst kullanılıyorsa 2 set) plak verilir.

Şeffaf Plaklar Çıkarılabilir Mi? Yeme-İçme Sırasında Plakları Çıkarmak Gerekir Mi?

Şeffaf plaklar, çıkarılıp takılabilir yapıdadır. Hastalarımız, yemek yerken plakları çıkarır. Yemek sonrasında ise diş ve plak temizliğini yapıp, geri takabilirler. Her içecek tüketiminde plakların çıkarılması gerekmez. Ancak çay ya da kahve gibi sıcak içecekler tüketirken plakların çıkarılması tavsiye edilir.

Şeffaf Plakların Ne Kadar Süre Kullanılması Gerekir?

Şeffaf plaklarla ortodontik tedaviden en başarılı sonuçları almak için düzenli kullanmak önemlidir. Şeffaf plaklar, tıpkı sabit bir tel gibi, her gün takılmalıdır. Günde yaklaşık 20 saat boyunca kullanılması gerekir. Yeme-içme sonrasında plaklar yeniden takılır ve gece de ağızda durmaya devam eder.

Şeffaf Plaklar Nasıl Temizlenir?

Şeffaf plakların sabah ve akşamları, düzenli olarak temizlenmesi oldukça önemlidir. Ilık su ve diş fırçası yardımıyla plaklar kolayca temizlenir. Her plak 15 gün kullanıldığı için plaklarda sararma olsa bile sorun olmayacaktır. 15 gün içerisinde plakların rahatsızlık verecek kadar sararması mümkün değildir.

Şeffaf Plaklar Can Acıtır Mı? Dışarıdan Fark Edilir Mi?

Plaklara alışma aşamasında dişlerde hafif sızı olabilir. Bu tüm ortodontik tedavilerde yaşanan bir durumdur ve geçicidir. Dişler hareket etmeye başlayıp, ideal konumlarına geldikçe ağrı hissi de azalır. Alışma sürecinde konuşmada da hafif zorluk yaşanabilir. Birkaç gün sonra kişinin konuşması da normale döner ve plaklara tamamen alışılır.

Ankara Şeffaf Plak Tedavisi Fiyatları 2021

Şeffaf plakların her biri CAD-CAM sistemi ile, kişiye özel olarak üretilir. Bu nedenle tedavide başarı oranı oldukça yüksektir. Plaklar, dışarıdan bakıldığında kolay kolay fark edilmez. Bu nedenle tedaviden çekinen birçok hastamız, plaklar sayesinde daha estetik bir gülüşe sahip olabilmektedir. Şeffaf plak fiyatları ise diş teli ve brakete göre biraz daha pahalı olabilir. Ancak avantajları düşünüldüğünde tedavi sürecinin çok daha rahat geçeceğini söyleyebiliriz. Ankara şeffaf plak tedavisi ve fiyatları kişiden kişiye değişebilir. Bu nedenle Uzm. Dt.Zeliha Bektaş ile iletişime geçebilir ve fiyatlar konusunda detaylı bilgi alabilirsiniz.

DentisLife

Aklınıza takılan her konuda bizlere aşağıda yer alan iletişim bilgilerinden ulaşabilirsiniz, sağlıklı günler dileriz.

Sosyal Bağlantılar

Bu sosyal bağlantılarda Dentislife’ı ziyaret edin ve bizimle bağlantı kurun. Gelişmerlerden haberdar olmak için hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Copyright 2020 Arkap.org. Tüm Hakları Saklıdır.

Copyright 2020 Arkap.org. Tüm Hakları Saklıdır.

Ara